Skip to content

Wiosenne inspiracje, tym chcę się dziś podzielić.
Przecież 20 marca o godz. 16:33 rozpoczęła się wiosna astrologiczna.

Pojawiają się pierwsze jej zwiastuny wnoszące radość i kolor do naszego otoczenia. Przyroda budzi się do życia.
Z wielką nadzieją i uśmiechem na twarzy witam ten czas. Zmieniam swoją garderobę, a do domu, który jest moim azylem, wprowadzam świeże akcenty w postaci dekoracji.

Wiosna małymi krokami wprowadza mnie również w okres Wielkanocy. Aby podkreślić wyjątkową atmosferę tych chwil wybieram naturalne dodatki i dekoracje. Wprowadzam w ten sposób świąteczny klimat i wiosenną aurę, by w pełni celebrować ten świąteczny czas z rodziną i znajomymi.

Podkładka lniana

... Lniany obrus, bieżnik lub podkładki, zmieniają się tylko okoliczności, tematyka oraz kolory lnu

Len to naturalna i ponadczasowa dekoracja stołu

Len jest moją ulubioną tkaniną, która zawsze gości w moim domu, ozdabia mój stół. Lniany obrus, bieżnik lub podkładki, zmieniają się tylko okoliczności, tematyka oraz kolory lnu.
Naturalne kolory lnianych tekstyliów w połączeniu z prostym wzornictwem stanowią idealną bazę dla bardziej wyrazistych ozdób wiosennych i świątecznych.

Nadszedł długo wyczekiwany przeze mnie czas – wiosny, świąt, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Przy moim stole najważniejsi są ludzie i pyszne jedzenie. Jednak nie bez znaczenia jest klimat spotkania, a ten buduję przez odpowiednio dobrane dodatki.

Podczas śniadania wielkanocnego zawsze korzystam z obrusu lnianego w kolorze Pure White lub Natural.
Przenosi mnie w magiczny sposób do rodzinnego domu, pełnego słońca, spokoju oraz śmiechu dzieci biegających wokół stołu. Słyszę głos mojej mamy i strzepnięcie obrusu rozkładanego na stole.
Moja mama lubiła wyprasowany len, ja jestem zwolenniczką lnu bez prasowania, z jego charakterystycznymi zagnieceniami.

Obrus lniany

... len ozdabia mój stół

Bieżnik lniany

... moim ulubionym kolorem jest Dusty Blue

Podczas popołudniowej kawy gdzie delikatny wiosenny wiatr wpada przez otwarte okno, to lniany bieżnik zdobi mój stół. Moim ulubionym kolorem na ten czas jest Dusty Blue. Ten kolor jest miłą i świeżą odmianą po długiej i szarej zimie. Idealnie współgra z tulipanami, baziami i hiacyntami.

Dekoracje z drewna tekowego w sferze wypoczynku

Odkąd w moim domu pojawiło się drewno tekowe nieustannie jestem w nim zakochana. Stanowi podstawę moich dekoracji – tych na co dzień i od święta. Kwadratowe oraz prostokątne talerze pięknie eksponują świece, suszone kwiaty takie jak lawenda, a także naturalne kamienie, które są dla mnie bardzo ważne. Drewno tekowe położone na stole lub małym stoliku kawowym w towarzystwie lnu stanowi duet idealny.

Prostokątne drewniane talerze

... pięknie eksponują suszone kwiaty

Drewniane talerze

...ozdobą mojego domu na święta

 

 

 

W tym roku zakupiłam tradycyjne batikowe pisanki w nowoczesnym wydaniu.
To właśnie one położone na drewnianym talerzu, wraz z wiosennymi kwiatami i mchem będą ozdobą mojego domu na święta.

Cudownej wiosny!
Z pozdrowieniami, Rose
kwiecień 2022

PLN Złoty polski
EUR Euro