Skip to content

Len. Znamy się krótko, ale bez wahania powiem, że była to miłość od pierwszego dotyku.
A wszystko zaczęło się od Koss Home. Koleżanka Róża zaproponowała, aby włączyć len prany do oferty tworzonego przez nas sklepu. Wybrała i zamówiła tkaninę, zorganizowała perfekcyjne szycie.
Wtedy je zobaczyłam, cudowne poszewki, obrusy, podkładki i serwetki.

Nie potrafię powiedzieć, w czym tkwi urok. Czy to miękkość materiału, jego naturalny wygląd lub ekskluzywna prostota? A może to kolory, które można ze sobą łączyć zmieniając w ten sposób wystrój domu, tak jak lubię? Nie ma oczywistej odpowiedzi.
Czy warto wybrać len? Naturalnie! Przekonaj się…

Czy to prawda, że lnu nie trzeba prasować?

Tak, to prawda! Odpowiednio pielęgnowany len bez prasowania wygląda bardzo naturalnie. Wystarczy, że po praniu naciągniesz lniany produkt delikatnie, uformujesz i wysuszysz tak, by nie zostały na nim zagniecenia.

Znam osoby, które starannie prasują len, bo taki styl jest im bliższy i bardziej pasuje do wnętrza.
Ja opowiadam się za opcją bez prasowania. Szukam kompromisu między efektem, który chcę osiągnąć, a poświęconym na to czasem.
Zanim poznałam len, stawiałam na grubą bawełnę – obrusy, poszewki na poduszki, zasłony. Wyglądają doskonale, ale to prasowanie… Będą teraz konkurować z lnem, już postanowione – letnia aranżacja w moim domu będzie miała len w roli głównej.
Poszewki z letniej kolekcji kupiłam w zeszłym roku, teraz planuję podarować sobie obrus w kolorze dusty blue i białe zasłony.

Letnia kolekcja

... letnia aranżacja w moim domu będzie miała len w roli głównej

Jaki len wybrać?

W Koss Home stawiamy na len prany, nazywany również lnem typu stonewashed.
Proces prania sprawia, że tkanina nabiera miękkości, delikatności oraz ogranicza się jej kurczliwość. Ten rodzaj lnu jest wyjątkowo wdzięczną tkaniną – jest przyjemny w dotyku, układa się bardzo naturalnie i świetnie sprawdza się bez prasowania. Nasze produkty szyjemy z dwóch grubości lnu pranego – cieńszy ma gęstość 160 g/m2, grubszy – 250 g/m2.

Którą gęstość lnu wybrać?

Wszystko zależy od efektu jaki chcemy osiągnąć oraz od tego, co lubimy. Ja wybieram len o gęstości 160g/m2 – jest wizualnie lżejszy, bardziej zwiewny. Staram się utrzymywać wystrój domu w delikatnym stylu, bez wyraźnej dominacji jakiegoś elementu. Obrusy i poszewki z lnu stonewashed medium to produkty, które idealnie wpasowują się w to założenie. Nie dominują wnętrza, a tylko delikatnie je uzupełniają, tworząc ciepły, nieformalny klimat, w którym czujemy się dobrze. Grubszy len ma wyraźny splot, a to sprawia, że nie chowa się w cieniu innych przedmiotów. JEST i chce by go dostrzec. Pasuje doskonale do surowych, nowoczesnych wnętrz, szczególnie tych uzupełnionych drewnem.

Medium

... nie dominuje wnętrza, a tylko delikatnie je uzupełnia, tworząc ciepły, nieformalny klimat

Heavy

... ma wyraźny splot, a to sprawia, że nie chowa się w cieniu. JEST i chce by go dostrzec

Zapraszam do sklepu Koss Home po lniane zakupy.
Gwarantuję, że nie będziesz żałować.
Len jest cudownym, naturalnym materiałem i jestem pewna, że wkrótce to docenisz.

Z życzeniami miłości od pierwszego dotyku, Agata
maj 2022

PLN Złoty polski
EUR Euro